Moloz ve Toprak Taşıma

Er-Ka Hafriyat İş Makinası Kiralama

Moloz genel tanım olarak sadece taş, toprak gibi işe yaramayan maddeleri kapsar ama bazı durumlarda bir yıkım işlemi sonrasında oluşabilen enkazdaki çöp ve benzeri katı atık maddelerini de kapsar.

Moloz nakliyesi olmaz ise ortamdaki işe yaramaz maddeler çalışma koşullarını zorlaştırarak çevreye zarar verebilmektedir. Bir moloz yığının sadece taş ve toprak gibi atık maddelerden oluşmadığını yukarıdaki kısa açıklamada belirtilmişti. Örneğin molozlar bir yapının yıkılması sonrasında ortaya çıkan enkazlardan oluşabilir. Enkazların atılmaması hem çevre kirliliğine yol açabilir hemde çevre kirliliğine neden olarak sağlık açısından olumsuz sonuçlara yol açabilir. Mesela bir ortamda biriken atıklar moloz atımı yapılmadığında oradaki içme sularının kirlenmesine neden olabilir.

Bina yıkımı veya inşaat yapımı dolayısıyla birikintilerin oluşturduğu, pislik veya görüntü kirliliğinden kurtarmak amacıyla moloz kaldırma hizmeti vermektedir. Moloz kaldırma işleminde esas olan çevreye zarar vermeden pratik bir yolla bu işin üstesinden gelmektir. Tecrübeli personelimiz ve geniş makine parkurumuz sayesinde çevreye zarar vermeden olabildiğince kısa sürede araçlarımızla moloz nakliyesi sağlanmaktadır.